Lis
16

Matouš Matloch pod minutu

logo-lsk-web3Nedávno jsme informovali o prolomení minutové hranice na 100 VZ Štěpánem Surmou (zde) a, že na bránu plavecké dospělosti útočí i jiní naši pětibojaři, citujeme “i další naši členové na “minutku” útočí, Matouš, Tobiáš, Kuba, Anička a z rodu mladších musíme zmínit Dana a Tobiase”. Ani měsíc neuplynul a je tu opět sláva neb máme dalšího “borce-lamače”, který zaplaval pod minutu – Matouš Matloch 59.57. Tímto Matoušovým kouskem trochu znervózněl Štěpán a pro jistotu ve stejném závodě podrtil vodu v rekordním klubovém čase 59.01!  A pokud kouknete na časy Aničky (1:02.98) a Tobiáše (1:00.32), tak je jasné, že je jen otázka týdnů a klub “borců lamačů” bude početnější!

Gratulujeme Matoušovi ke skvělému času, Štěpánovi k novému klubovému rekordu, Tobiášovi k razantnímu se přiblížení zdolání minutky a Aničce k opětovnému potvrzení, že bude brzy první naší ženou, která to dokáže! No řekněte, nejsou ti lašáci dobří plavci?!, zřejmě slušný oddíl (pětibojařů ;-))! 

Lis
15

Paskovská devítka 18. 11. – pozvánka

Závodní sezóna moderního pětiboje skončila, ale ještě pořád se nabízí celá řada soutěží, ať už plaveckých či běžeckých, která mohou prověřit výkonnost našich pětibojařů. Pěkný sportovní podnik je připraven na neděli 18. listopadu “Paskovská devítka”. Pro mládež všech věkových kategorií je připravena trať na 800 metrů, jen “špunti” 2011 a mladší mají délku tratě 300 metrů.

Tak neváhej a běž!

Lis
14

Plavecký dvojboj 24. 11. a 25. 11. – pozvánka

V sobotu 24. listopadu jedou naši nejmenší plaváčci na závody do Třince, mladší žáci míří na Krajský přebor do Opavy a pro další naše plavce máme nabídku dobrého plavání na závodech v Polsku, a to doslova za rohem. V sobotu můžete zajet do polského Cieszyna, kde je připraven “Cieszyński miting plywacki – II. runda”. Tradičně se plave jen dopoledne a dvě disciplíny. V neděli máme připravenou pozvánku na XI Pływackie Andrzejki”, plave se ve městě Kozy a je možné se přihlásit jen do tří disciplín, takže konec mítinku bude v brzkých odpoledních hodinách.

Tak co říkáte? Střihne si někdo víkendový plavecký dvojboj?  Přihlášky jako vždy, čím dříve, tím lépe, nejpozději v neděli 18. 11, a směřujte je Pavlovi!

Lis
13

Krajský přebor mladšího žactva – nominace

Na sobotu 24. listopadu je v Opavě připraven “Krajský přebor mladšího žactva”. Přestože jsme zaměřením především pětibojaři, tak nám “kraják” v plavání nemůže uniknout. Trenéři nominovali šest chlapců děvčat a jedenáct děvčat. 

Máme naději, že mladší žáci navážou na výborné výsledky starších žáků, kteří z KP přivezli celkem 22 medailových umístění, a poperou se o co nejlepší umístění a časy znamenající postupy na “Poháry ČR do 10 a 11 let”

Děvčata, chlapci, trénujeme, trénujeme neb znáte to “těžce na cvičišti, lehce na bojišti”!

V případě, že se někdo nezúčastní, neprodleně volejte Pavlovi.

Lis
13

Velká cena Třince 24. 11. – pozvánka

V sobotu 24. listopadu se v Třinci uskuteční 42. ročník “Velké ceny v plavání”. Závodit se bude v několika věkových kategoriích. Náš klub budou reprezentovat jen plavci v kategoriích 2011 a mladší, 2009-10 a 2007-08. A pozor, ve stejný termín se koná v Opavě “Krajský přebor mladšího žactva”, na který naši trenéři nominovali 6 chlapců a 11 dívek a tento závod má samozřejmě prioritu, jmenná nominace!

Všichni zájemci o start, nechť se hlásí Pepovi Halmovi do neděle 18. 11.!

Lis
12

Hala Polárka – šerm

Jak asi mnozí víte, město Frýdek-Místek zatím bohužel odložilo výstavbu nové sportovní haly při 11. ZŠ, ve které se podle schváleného projektu počítá i s malým sálem pro potřeby našeho klubu, začít stavět se mělo letos. Sál jsme měli využívat na trénink šermu a střelby.

Jsme si vědomi, že současné nouzové podmínky k tréninku obou disciplín na 11. ZŠ mají k ideálu daleko, a proto intenzivně pracujeme na zajištění náhradních prostor, než nám postaví tu halu ;-).

Jedna z možností, o které jednáme s vedením městské společnosti Sportplex, je sál na Hale Polárka. Co říkáte slušel by nám?!

Lis
12

TOP 10 – po Meziokreskách

TOP 10Na “Meziokresním přeboru žactva a dorostu” 3. listopadu v Kopřivnici jsme zaznamenali desítky osobních a ročníkových rekordů. Ale jak zamíchalo celkem 137 startů tabulkami “TOP 10”? Stačil váš výkon na zařazení do desítky nejlepších časů v dané disciplíně v historii LSK F-M či do ročníkové statistiky?! Více vám napoví prozkoumání níže přiložených tabulek. Jsi tam?! Skvělé, gratulujeme. Nenašel jsi se?! Nevadí, přidáš v tréninku, lépe vyladíš formu a příště tam již určitě budeš.

Občas nudnou řečí čísel řečeno jsme na Meziokreskách zaplavali 18x zápis do prestižní “TOP 10” a 55x zápis do “TOP 10 ročníky”.

Lis
11

KP staršího žactva 2. den – 16 medailí

Druhý den “Krajského přeboru staršího žactva” (Kopřivnice 9. – 10. 11.) byli naši plavci zase úspěšní a přidali další medailová umístění, gratulujeme! I “Statistik Šiška” byl vyslyšen a opět se může těšit na přepisování tabulek rekordů, snad nebude bručet.

Velkou gratulaci zasíláme sobotním medailistům – Štěpán Surma 3x zlato + 1x stříbro + 1x bronz, Vanda Žálková 1x zlato + 1x bronz, Matouš Matloch 3x stříbro + 1x bronz, Anna Studénková, 2x stříbro, Daniel Venglář 3x bronz.

Děkujeme celé naší plavecké výpravě za dobrou reprezentaci Frýdku-Místku a našeho klubu!

Lis
10

KP staršího žactva 1. den – šest kousků

První den “Krajského přeboru staršího žactva” (Havířov 9. – 10. 11.) předvedli naši plavci několik výborných výkonů a přidali i medailová ocenění!

Gratulujme k prestižním umístěním – 2. místo Vanda Žálková (200 VZ), Matouš Matloch (200 VZ + 100 OPZ), Štěpán Surma (200 VZ + 400 VZ), 3. místo, Vanda Žálková (100 OPZ).

Ano, ano, opakovat, opakovat a zlepšit!

Lis
09

Aktualizované tabulky rekordů k 3. 11.

Rekordylogo-lsk-web3Statistik ŠIŠKA si tiše brumlá, že se to nedá, že je toho hodně, a že už nikdy (nebojte, on vždycky změkne), prostě “Meziokresky” jsou na zpracování dat náročné. V Kopřivnici v sobotu 3. 11. jsme zaznamenali suchou řečí čísel, že startovalo 29 našich členů, kteří měli 141 startů a z toho zaplavali 80 osobních rekordů a 9 ročníkových rekordů, slušná porce radosti.

A jak to bylo se sportovními výsledky? – 29x 1. místo, 34x 2. místo a 20x bronz!

DOBRÁ PRÁCE, všem gratulujeme!

Jak si stojíme? Více napoví odkaz  „Výkony a rekordy“.